AKTUALNOŚCI

Remont wikariatu

60432802 422241691931964 7508423047607484416 nW ostatnich tygodniach mogliśmy obserwować remont jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Grzymałkowie - wikariatu. Jest to budynek pochodzący z 1968 roku, w którym niegdyś odbywały się występy artystyczne i spotkania mieszkańców, a obecnie znajduje się tu świetlica wiejska oraz mieszkanie naszego księdza wikariusza. Dotychczas elewacja była tylko łatana, co nie wyglądało estetycznie. Cieszy fakt, że w akcję włączyli się parafianie, którzy przekazali ofiary na remont wikariatu i będzie on dobrze wyglądał przez kolejne lata.

Powstanie parking

IMG 4247Rozpoczęły się prace budowlane na niezagospodarowanym placu w centrum Grzymałkowa. Z budżetu sołeckiego sfinansowana zostanie budowa parkingu na gminnej działce za starym kościołem. Będzie to rozwiązanie powtarzającego się od lat problemu z brakiem miejsc parkingowych dla rodziców dowożących dzieci do szkoły. Pierwszym planowanym etapem jest wyrównanie i utwardzenie terenu, a w przyszłości prace brukarskie. Celem jest zagospodarowanie całego terenu wokół starego kościoła wraz z przejściem do ulicy Kościelnej.

Święto Flagi

IMG 3895W tym roku z okazji Święta Flagi ulice naszej miejscowości zostały ozdobione biało-czerwonymi barwami. Na słupach wzdłuż ulicy Kościelnej oraz Świętokrzyskiej zostały zainstalowane uchwyty, na których będziemy montować flagi podczas świąt państwowych i kościelnych. Barwy narodowe na swoich domach licznie wywiesili także mieszkańcy, co sprawiło, że Grzymałków czynnie włączył się w świętowanie.

Inicjatywę podjęli radny Karol Lesiak i radni sołeccy Łukasz Woś, Przemysław Woś, Wiesław Marzec z sołtysem Robertem Woźniakiem, którzy sfinansowali ją ze środków prywatnych oraz przy współpracy z OSP Grzymałków. Pomysł już pierwszego dnia spodobał się mieszkańcom i w przyszłości planujemy go wprowadzić również na pozostałych ulicach.

Zajęcia fitness

fitness.png

Zebranie sołeckie 2017

20170928 181552W miniony czwartek odbyło się zebranie sołeckie miejscowości Grzymałków. Gościliśmy m.in. wójta gminy Mniów Mariusza Adamczyka, przewodniczącego Rady Gminy Jacka Szmita oraz Radnego Karola Lesiaka. Celem spotkania było podsumowanie działalności w obecnym roku oraz podział budżetu na 2018 rok. Największą część środków pochłonie kontynuacja inwestycji z poprzedniego roku, gdzie wykonaliśmy projekt oświetlenia ulicy Górnej za 5000zł, a teraz przeznaczyliśmy 21 225,46zł na wykonanie oświetlenia. 25% budżetu (7000zł) przeznaczyliśmy jako wkład na zakup samochodu do utrzymania czystości i porządku w gminie. Podczas zebrania podjęto decyzję o przesunięciu kwoty 3000zł z dofinansowania straży pożarnej OSP Grzymałków i pozostałej z zakupu lustra kwoty 383,03zł. Środki te przeznaczono na zakup kruszywa i pracę koparki na terenie sołectwa. Poruszony został temat dróg powiatowych w naszej miejscowości, których stan pozostawia wiele do życzenia. Mieszkańcy mieli możliwość porozmawiać z wójtem, a o nowy radny Karol Lesiak powiedział o planach nadchodzących inwestycji.