AKTUALNOŚCI

Parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego w Grzymałkowie do złożenia oferty cenowej

Parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego w Grzymałkowie, Ul. Kościelna 8b, 26-080 Mniów, NIP: 6581484326, REGON: 040049104 zaprasza do złożenia oferty cenowej na: „Prace konserwatorsko budowlane związane z rewaloryzacją kościoła p.w. św. Michała Archanioła w Grzymałkowie” w trybie zaprojektuj i wybuduj, dofinansowanej z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków NR RPOZ/2022/572/PolskiLad.

Pełna treść ogłoszenia znajduje się w dokumentach załączonych poniżej.

Zapytanie ofertowe

Zaproszenie do składania ofert

Załącznik nr 1 - Formularz oferty

Załącznik nr 2 - Wzór umowy

Załącznik nr 3 - Opinia techniczna

Załącznik nr 4 - Schemat dachu

Załącznik nr 5 - Obmiar istniejącego dachu

Remont wikariatu

60432802 422241691931964 7508423047607484416 nW ostatnich tygodniach mogliśmy obserwować remont jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Grzymałkowie - wikariatu. Jest to budynek pochodzący z 1968 roku, w którym niegdyś odbywały się występy artystyczne i spotkania mieszkańców, a obecnie znajduje się tu świetlica wiejska oraz mieszkanie naszego księdza wikariusza. Dotychczas elewacja była tylko łatana, co nie wyglądało estetycznie. Cieszy fakt, że w akcję włączyli się parafianie, którzy przekazali ofiary na remont wikariatu i będzie on dobrze wyglądał przez kolejne lata.

Powstanie parking

IMG 4247Rozpoczęły się prace budowlane na niezagospodarowanym placu w centrum Grzymałkowa. Z budżetu sołeckiego sfinansowana zostanie budowa parkingu na gminnej działce za starym kościołem. Będzie to rozwiązanie powtarzającego się od lat problemu z brakiem miejsc parkingowych dla rodziców dowożących dzieci do szkoły. Pierwszym planowanym etapem jest wyrównanie i utwardzenie terenu, a w przyszłości prace brukarskie. Celem jest zagospodarowanie całego terenu wokół starego kościoła wraz z przejściem do ulicy Kościelnej.

Święto Flagi

IMG 3895W tym roku z okazji Święta Flagi ulice naszej miejscowości zostały ozdobione biało-czerwonymi barwami. Na słupach wzdłuż ulicy Kościelnej oraz Świętokrzyskiej zostały zainstalowane uchwyty, na których będziemy montować flagi podczas świąt państwowych i kościelnych. Barwy narodowe na swoich domach licznie wywiesili także mieszkańcy, co sprawiło, że Grzymałków czynnie włączył się w świętowanie.

Inicjatywę podjęli radny Karol Lesiak i radni sołeccy Łukasz Woś, Przemysław Woś, Wiesław Marzec z sołtysem Robertem Woźniakiem, którzy sfinansowali ją ze środków prywatnych oraz przy współpracy z OSP Grzymałków. Pomysł już pierwszego dnia spodobał się mieszkańcom i w przyszłości planujemy go wprowadzić również na pozostałych ulicach.

Zajęcia fitness

fitness.png